Mihotajúce bóje blízkosti , známo neznámych III.

Autor: kristína brnčová | 13.12.2011 o 16:04 | (upravené 13.12.2011 o 16:11) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  597x

Stále spolu. Niečo sa zmenilo a niečo je konštantné. Každý deň iný a každý deň spolu. V škole. V pondelok sme o dva kroky k sebe bližšie, v utorok o tri od seba ďalej, v stredu o štyri bližšie a vo štvrtok sme si opäť vzdialenejší. Niekedy až o niekoľko desiatok krokov,...a nie vždy sú to kroky myšacie. A tak plynie čas...ten blázon čas, ten chytrák čas. Každopádne z mojich imaginárnych výpočtov vzájomnej blízkosti, sme stále väčšinou v mínusových hodnotách. Pre zatiaľ. Lukáš stále hľadá svoju bóju...a ja nádej , že mu dokážem podať aspoň jednu zo záchranných viest, ktorá ho udrží na hladine istoty a opätovnej viery, v nás dospelých. Nemal to s nami vôbec ľahké . S dospelákmi . A tak nám to asi teraz vracia späť. Nemilosrdne a všetkým, bez ohľadu, či mu niekto z nás ublížil, alebo nie. Neverí, a tak ho učíme veriť, nedôveruje a tak ho učíme dôverovať. A raz, možno raz sa priblížime až na dosah úprimného objatia našich sŕdc. Kiežby.

Neustále podávaná bója zázemia a istoty , voňajúceho domova a rodinnej harmónie , mu bola neustále rozvírená , v rozbúrených vlnách, až mu zakaždým odplávala preč.

Stále iná a stále časom vzdialenejšia bója.

 

Z domova do krízového centra , z krízového centra do rodiny, z rodiny do detského domova, z detského domova do pestúnskej starostlivosti , a nie,...ešte stále toho nie je málo,....z pestúnskej starostlivosti naspäť do detského domova.

 

Dá sa toto všetko prežiť za deväť rokov? Ťažko, ale asi dá,...aj keď jazvy sú obrovské a voľným okom nevyliečiteľné.

 

Z agresívnych gest zostali všetky, a časom pribudli ešte aj ďalšie, ako doplnok jeho neverbálnej posunkovo chudobnej komunikácie, ale našťastie k nim pribudol aj občasný úsmev. Občasný, veľmi zriedkavý,....ale je tam. A tam je aj náš začiatok.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?