Idú Vianoce, poď už domov mami

Autor: kristína brnčová | 25.10.2012 o 15:04 | (upravené 26.10.2012 o 13:47) Karma článku: 12,66 | Prečítané:  1624x

Opäť sa mi vrátil ten sen. Sen tak neskutočne skutočný a trpko realistický. Mamku som naposledy videla pred 447 dňami. Odvtedy ju vidím len vo svojich snoch, myšlienkach a nostalgických návratoch na niečo krásne. Odvtedy je mamka tam...a  ja tu. Niekde tam, čo sme ako malé deti nazývali Ježiškovo, a kreslili sme ho na papier vždy nebesko modrou, tou najmodrejšou farbou.

Sen taký smutný ako z Andersenovej rozprávky.

 

„ Blížili sa Vianoce. Všetko prenádherne voňalo a  Banská Štiavnica sa pod rúškom čarovných chvíľ premieňala na vianočné mestečko, plné zvončekov, stromčekov, svetielok, voňajúceho čaju, či vianočného punču. Večer tíchol pod začarovanými melódiami zvonkohry z  radnice. Sneh sa hanblivo jemne trblietal pod pouličnými lampami, svetielkujúcej atmosféry.

V meste nebolo ani nohy. Iba stopy v  snehu zostali po vianočnom zhone ľudí, ktorí na poslednú chvíľu zháňali darčeky pre svojich najbližších.

V domoch svetielka, v svetielkach pokoj a v pokoji rodina. Stromček v kúte a  okolo deti, samé deti a  smiech a  koláče. Otec a  mama. V každom okne to bolo rovnaké a  do každučkého okna, ktoré som videla, som nazrela.

 

Ja som blúdila sama. Po meste, po uliciach, popri domoch, kostole, trojičnom námestí, či obchodoch. V ušiach melódia Vianoc a  v  srdci smútok. Nazerala som do okien, hľadala a kričala do noci : „ Mami, už idú Vianoce...kde si? Poď už domov. Som sama a  všetko som už pripravila....len Teba nemôžem nikde nájsť! "

 

V žiadnom okne som Ťa mami nevidela. V žiadnom dome si nebola...a tak Ťa skúsim ešte večer pohľadať vo hviezdach.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?