Nepamätám si, kedy si prišla, ... ale som šťastná, že si tu

Autor: kristína brnčová | 26.5.2011 o 22:07 | (upravené 27.5.2011 o 8:12) Karma článku: 10,44 | Prečítané:  1760x

17. máj. Presne v tento deň, pred niekoľkými rokmi si prišla. Mamka vravela, že v ten deň bolo veľmi teplo a lietali všade púpavové padáčiky šťastia.  Ja neviem, nepamätám si. Možno preto, že som ešte nebola na svete, lebo keby som bola , samozrejme, že  by som Ťa prišla do pôrodnice pozrieť . Určite si veľmi kričala a plakala. Ani neviem, čo by som Ti doniesla,...asi cumeľ, aby ma z Teba neboleli uši. A ešte nejakú hračku , asi tú najkrajšiu z celého hračkárstva.   Nepamätám si , kedy si prišla, ...ale som rada, že si tu.  

 

Popri sebe a zároveň každá zvlášť. Každá mala svoje úplne najdôležitejšie a svetdrásajúce  problémy, ktoré mali váhu všetkých prebdených nocí , vysnívaných okamžikov a očakávano neočakávaných túžob stretnúť cestou do školy svojho platonického lúpežníka zaľúbených snov.

Tvoje prvé dôležité rande. Zbožňovala som sa na Teba pozerať, keď si sa niekde chystala, maľovala a  obliekala. Na rande, diskotéku, neskôr stužkovú. Pozerala som sa na Teba, ako sa len mladšie sestry vedia pozerať na tie staršie . Vždy si sa mi zdala taká pekná...a ja som sa Ti chcela tak veľmi podobať.

 

Nikdy som Ti to nepovedala, a tak Ti to píšem teraz. Bola a aj stále si moja staršia  sestra, ktorá sa mi bude vždy páčiť.

 

Ťažké , akoby 48 hodinové dni rozvodu našich sme takisto prežívali pri sebe a spolu. Občas som Ťa počula aj vzlykať do vankúša, a práve v tých chvíľach som si ešte viac uvedomila, že smútok a nešťastie pokope, dokážu mať asi veľmi veľkú silu, keď dokázali vtedy zlomiť aj moju staršiu sestru. V  mojich očiach vždy tak silnú, nebojácnu a odvážnu.

Keď som Ťa počula vzlykať, vzlykala som dvojnásobne. Za svoj aj Tvoj smútok. Nechcela som vidieť smútok  v  Tvojich očiach, ani počuť jeho dych z Tvojho vankúša v noci.

 

A potom si mi odišla. Na internát. Do študentského sveta, študentského mesta. Nie však nadlho. Aj tam som si Ťa našla. Aj tam si si ma našla. Občasné návštevy na internáte, Tvoji kamaráti, spoločné akcie, chvíle plné smiechu, majálesy , októberfesty a krúžkovice.

Parádny študentský život, kedy dni majú vôňu kamarátov, kofoly, dru tyčiniek, diskoték, túr a ciest na neznáme miesta, vôňu lavičiek v parku a fialového orgovánu okolo, vôňu prístelkov a dvojplatničkových jedál z chladnej , niekedy aj švábmi posiatej internátnej chodby.

 

V kruhu kamarátov a známych, vždy som viac a viac na Teba hrdá...a som rada, že si práve mojou sestrou. Si totiž okrem iného aj  veľmi vtipná, spoločenská a priateľská. Naozaj :) .

 

Dobrá sestra..., je oveľa oveľa viac ako niekto , kto iba požičiava tričká, bundy, spoločenské šaty, či topánky. Dobrá sestra je niekto, kto sa vždy vracia do Tvojho srdca, aj z niekoľkokilometrových vzdialeností. Má v srdci pevné vyhriate miesto, ktoré je výsostne iba jej.  Môže zúriť, môže kričať a hádať sa s nami o tie najhlúpejšie hlúposti...aj tak tam bude. Navždy.

 

Dobrá sestra neodchádza...a ja som veľmi šťastná, že je tomu tak...ďakujem za každý deň s Tebou....Tvoja mladšia :) .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?